Контраст
Шрифт

Шановні подоляни!

clock
18.02.2013 13:39

Повені – одне з найчастіших стихійних лих, причинами яких у зимовий  період є швидке танення снігового покриву та утворенням крижаних заторів. Дуже часто повені (паводки) призводять до руйнування будинків, будівель, мостів, спричиняють розмив залізничних та автомобільних доріг, аварії на інженерних мережах, знищення посівів. Починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали. Статистика попередніх паводків на заході України свідчить про наявність постраждалих серед населення.

У зв'язку з цим служба «101» звертається до громадян із проханням пригадати основні правила, яких слід дотримуватися у подібних надзвичайних ситуаціях. Кожного разу слід уважно слухати інформацію про будь-яку надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуватися без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

При отриманні інформації про повінь потрібно:

– зберігати спокій, попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;

– дізнатися у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування про місце збору мешканців для евакуації та готуватися до неї;

– підготувати документи, одяг, найнеобхідніші речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти;

– від'єднати всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкнути газ;

– перенести більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підняти на верхні полиці;

– слід перегнати худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість;

– потрібно надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку: вони підлягають евакуації в першу чергу;

– потрапивши у воду, слід зняти із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.

Знання цих елементарних правил убезпечить вас та ваших близьких у разі виникнення зазначених вище надзвичайних ситуацій. Бережіть себе і своїх близьких, де б ви не перебували! Навчайте безпечній поведінці дітей!

Прес-служба УДСНС у Вінницькій області

Схожі матеріали