Контраст
Шрифт

Підбито підсумки роботи служби цивільного захисту за минулий рік

clock
23.01.2013 15:57

23 січня у залі засідань обласної державної адміністрації відбулася підсумкова нарада за 2012 рік з керівним складом територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення та територій Вінницької області.

Нарада проходила під головуванням заступника Міністра МНС України генерал-майора служби цивільного захисту Василя Квашука. Участь у нараді також брали заступник начальника Вінницької облдержадміністрації – голова обласної комісії з питань ТЕБ та НС Роман Аксельрод та перший заступник Вінницького міського голови Володимир Кістіон.

Після відкриття заходу та представлення президії до слова був запрошений начальник Територіального управління МНС у Вінницькій області полковник служби цивільного захисту Руслан Шевчук. У своїй доповіді очільник обласних рятувальників охарактеризував усі аспекти діяльності оперативно-рятувальної служби.

Завдяки вжитим заходам, підрозділами Територіального управління вдалося зберегти позитивну тенденцію щодо зменшення надзвичайних ситуацій та загиблих від них в цілому.

Резонансною надзвичайною ситуацією об’єктового рівня техногенного характеру слід вважати подію, яка сталася в червні 2012 року поблизу смт. Браїлів Жмеринського району. Під час прокладання місцевого водогону було виявлено вибухонебезпечні предмети часів Великої Вітчизняної війни. За весь період проведення робіт було знешкоджено 2012 одиниць артилерійських снарядів різних видів.

Надзвичайна ситуація регіонального рівня природного характеру виникла в грудні, коли внаслідок тривалого снігопаду та сильного вітру ускладнився рух транспорту на дорогах загального користування. Було знеструмлено 50 населених пунктів, порушені нормальні умови життєдіяльності понад 60 тис. осіб. У ході проведення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації структурними підрозділами Територіального управління МНС області було відбуксировано 326 автомобілів, в тому числі 16 карет швидкої допомоги. Було розгорнуто роботу 204 пунктів обігріву.

За 2012 рік групою піротехнічних робіт було здійснено 108 виїздів на знешкодження вибухонебезпечних предметів, виявлено 2497 боєприпасів,  що вдвічі більше, ніж у 2011 році. Зокрема протягом року, без урахування надзвичайної ситуації в смт Браїлів, знешкоджено 70 авіаційних бомб, 211 артилерійських снарядів, 3 інженерні міни, 55 мінометних мін, 12 гранат.

Група піротехнічних робіт ТУ МНС виконувала завдання за призначенням також у м. Лозова Харківської області. 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки протягом року були залучені до знешкодження боєприпасів на території 61 арсеналу військової частини А-0829. Піротехніки Вінниччини очистили від вибухонебезпечних предметів 6550 квадратних метрів території.  Було знайдено та знешкоджено близько 3 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких понад півтори тисячі артилерійських снарядів різного калібру та 1200 мінометних мін.  

Територіальним управлінням спільно з органами виконавчої влади, налагоджено взаємодію та контроль щодо збирання, затарення та вивезення на утилізацію непридатних і заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Загалом, протягом минулого року на території області було зібрано, затарено та вивезено на утилізацію понад 1576 тонн небезпечних речовин, з яких близько 1048 тонн з міжобласного пункту захоронення отрутохімікатів в с. Джурин Шаргородського району.

Заступник Міністра МНС генерал-майор служби цивільного захисту Василь Квашук оцінив діяльність територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення та територій Вінницької області у 2012 році на оцінку «добре». Головуючий також повідомив про хід реформування МНС та Державної інспекції техногенної безпеки у Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Злиття двох структур у єдину службу не передбачає скорочення особового складу, а завдання та функції новоствореного державного органу залишаться такими ж самими. Координувати свою діяльність Державна служба буде через Міністра оборони, який представлятиме новостворений орган на засіданнях уряду: з ним будуть погоджуватись основні напрямки діяльності та формування державної політики у сфері цивільного захисту.

 Василь Квашук також визначив і основні завдання служби цивільного захисту області на 2013 рік. Це, по-перше, забезпечення надійної системи оповіщення населення про надзвичайні ситуації, завершення технічної інвентаризації захисних споруд, а також завершення вивезення непридатних для використання пестицидів з території регіону.

На завершення підсумкової наради кращі співробітники територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту отримали почесні нагороди та відзнаки з рук керівництва міністерства та області.

Прес-служба ТУ МНС у Вінницькій області

Схожі матеріали