Контраст
Шрифт

Аудит пожежної й техногенної безпеки полегшить діяльність бізнесу — Володимир Демчук

clock
17.02.2024 09:20

Механізм аудиту пожежної та техногенної безпеки й добровільного страхування наразі впроваджується в Україні для суб’єктів господарювання з середнім і незначним ступенями ризику та є абсолютно новим європейським підходом задля покращення бізнес-клімату в державі.

Про це зазначив т.в.о. Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Володимир Демчук на круглому столі з питань впровадження аудиту і функціонування відповідних е-реєстрів.

Участь у заході також взяли представники Верховної Ради, Міністерства внутрішніх справ, Державної регуляторної служби, ДП «Інфотех» та бізнесу.

«Рішення щодо запровадження в Україні механізму аудиту пожежної й техногенної безпеки є дійсно новаційним і відповідає вимогам часу. Його реалізація допоможе підприємцям кваліфіковано оцінити рівень безпеки на їхніх об’єктах й у разі потреби - усунути недоліки без застосування будь-яких стягнень. ДСНС, зі свого боку, ще більше зусиль зможе зосередити на викликах, пов’язаних із подоланням наслідків російської збройної агресії, і в той же час матиме розуміння рівня пожежної та техногенної безпеки на підприємствах», - підкреслив Володимир Демчук.

Він розповів, що зараз наявна вся необхідна нормативна база для запуску процесу аудиту, яка була підготовлена ДСНС спільно з МВС, іншими органами влади, народними депутатами й бізнесом.

Т.в.о. Голови ДСНС пояснив, що аудит є добровільним, не тягне за собою негативних наслідків і санкцій, але дає змогу суб’єктам господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику ініціювати на своїх об’єктах незалежну перевірку, після якої отримати відповідний акт та укласти договір страхування.  Це дозволить зменшити кількість планових перевірок, збільшити період між ними й посилити гарантії відшкодування збитків у разі порушення бізнесом вимог пожежної та техногенної безпеки.

У свою чергу, Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко зауважив, що впровадження механізму аудиту є однією з ключових змін у контексті роботи ДСНС.

«Сподіваюсь, що бізнес припинить вбачати в ДСНС один з контролюючих органів - тих, хто приходить і створює додатковий тиск на діяльність підприємств. А завдання, яке стоїть нині перед ДСНС, - це зробити систему peopleless, paperless, перевести все у сучасні механізми», - сказав народний депутат.

Зі свого боку, президент Ліги страхових організацій України Віктор Берлін назвав механізм аудиту й страхування цивільної відповідальності інноваційним та правильним кроком, запевнивши, що страхові компанії готові приймати нові виклики й розвивати сферу страхових послуг. «Я дійсно вважаю і бажаю, щоб співпраця ДСНС з бізнесом стала прикладом для інших державних інституцій того, як працювати і впроваджувати новації», - резюмував він.

Схожі матеріали