У ДСНС відбулася зустріч з японськими партнерами щодо розмінування України

clock
23.05.2024 11:20

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулася зустріч з представниками Посольства Японії в Україні, Японського агентства міжнародного співробітництва та японських компаній, на якій обговорили актуальні питання розмінування території нашої держави.

Участь у заході з української сторони взяли т.в.о. Голови ДСНС Андрій Даник, заступник Голови ДСНС Роман Примуш, директор Департаменту міжнародних зв'язків Міністерства внутрішніх справ України Наталія Андрійчук.

«Перш за все, хочу висловити вдячність Посольству Японії в Україні, Міністерству закордонних справ Японії, Японському агентству міжнародного співробітництва “JICA”, корпорації Nikken Corporation, Ltd. та компанії ALISys. Co, Ltd., Уряду Японії та всьому народу Японії за величезне допомогу й підтримку України у цей надзвичайно складний для нашої держави час», - зазначив Андрій Даник.

За його словами, Японія вже надала і продовжує надавати суттєву допомогу ДСНС. Так, нині кожен третій автомобіль, які використовують піротехнічні підрозділи ДСНС для виконання тих чи інших завдань у процесі розмінування, був отриманий за підтримки Японії.

Сапери ДСНС, зокрема, використовують 20 автомобілів типу пікап, 20 автомобілів типу універсал, 50 металодетекторів ALIS та 30 вантажівок-кранів ISUZU, надані японськими партнерами.

Т.в.о. Голови ДСНС проінформував іноземних партнерів щодо ситуації з очищенням української землі від вибухонебезпечних предметів та виклики, які постають перед піротехнічними підрозділами й усіма надзвичайниками України внаслідок російської збройної агресії.

Андрій Даник акцентував також на необхідності допомоги в технічному обслуговуванні техніки, яка працює над розмінуванням, та розміщення відповідних потужностей в Україні.

Учасники зустрічі обговорили можливості подальшої співпраці у сфері технічного оснащення саперів ДСНС обладнанням для проведення розмінування. Також ішлося про навчання й тренінги для українських фахівців щодо ефективного використання вже наданого обладнання.

Представники японських компаній, своєю чергою, презентували продукцію, яку вони виробляють для очищення територій від вибухонебезпечних предметів.

Довідково. Площа потенційно замінованої території України наразі складає близько 156 тис. кв.км.

Із початку повномасштабного вторгнення рф саперами ДСНС знешкоджено майже 496 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 3 тис. 537 авіаційних бомб.

Схожі матеріали