24-25 квітня у Вінниці проходили дводенні спеціальні об’єктові навчання з питань цивільного захисту на базі комунального підприємства "Вінницяоблводоканал".
Під час всеукраїнського заходу відпрацьовувалася ліквідація можливих надзвичайних ситуацій на хімічно-небезпечному об'єкті та пов'язана із цим організація захисту населення.
Протягом двох днів представники апарату ДСНС України, обласних управлінь, спільно із керівниками департаментів цивільного захисту облдержадміністрацій та навчально-методичних центрів цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності з Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей спостерігали за проведенням показових навчань. Зокрема, всі учасники мали змогу взяти участь у моделюванні надзвичайної ситуації, від її початку до повної ліквідації. Були задіяні спеціальні екстрені служби, серед яких Служба порятунку, медицина катастроф та патрульна поліція.
Навчання проходило у три етапи. Першого дня були продемонстровані управління та практичні дії об’єктових спеціалізованих служб та формувань комунального підприємства при загрозі та виникненні надзвичайної ситуації природного та техногенного характеру на семи спеціальних локаціях. На них показали як відбувається відновлення водопостачання Вінниці за рахунок підключення насосної станції до резервного електроживлення, дії рятувальної ланки з медичною служби підприємства з надання домедичної допомоги в зоні завалів, ліквідація пожежі у виробничому приміщенні, огляд приведення у готовність аварійних бригад внаслідок гідравлічного удару, дії аварійної служби підприємства спільно із підрозділами ДСНС згідно з планом взаємодії із ліквідації виливу хлору.
25 квітня учасники спеціальних об’єктових навчань ознайомилися з роботою відділу «Цілодобова варта» та Ситуаційного центру Вінницької міської ради.
Зокрема присутнім показали новацію «Безпечна школа», що з успіхом запроваджена у всіх загальноосвітніх школах обласного центру. Також продемонстрували можливості центру щодо сучасного відеоспостереження парків відпочинку, рекреаційних зон, автомобільних та велосипедних доріг, тротуарів, дитячих майданчиків, тощо.
Заступник начальника відділу підготовки органів управління та навчання населення ДСНС України полковник служби цивільного захисту Дмитро Зайченко під час підбиття підсумків зазначив, що такі заходи дають можливість підприємству оцінити в цілому їх готовність до здійснення заходів, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації, локалізації та ліквідації наслідків будь-яких аварій.
ГУ ДСНС України у Вінницькій області