ГоловнаТиждень права
 Версія для друку

 

Реалізація і захист прав людини

 

          У червні 2017 року стартував всеукраїнський проект «Я МАЮ ПРАВО!». Його підґрунтя заклали Міністерство юстиції України спільно з партнерами з Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Даний проект реалізується за підтримки уряду США із залученням місцевих органів влади, органів Міністерства юстиції України, центрів та бюро з надання безоплатної правової допомоги, ЗМІ та волонтерів.

          Цей інтерактивний проект став продовженням розпочатої Мін’юстом кампанії з надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам, які не можуть собі дозволити приватного адвоката.

          За результатами соціологічних досліджень, понад 72% українців потребують знань про свої права, порядок їх захисту та реалізації.

          Слоган проекту – «Знаю! Дію! Захищаю!».  Стратегічним завданням довгострокової національної програми «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя та спроможності громадян захищати свої права.

          Проект розрахований на три роки (2017-2019 роки). Цього року у рамках проекту планується інформування та надання прикладних рекомендацій населенню щодо захисту прав громадян за трьома напрямками:

 

          Відповідно до комунікаційного плану проекту розпочав роботу сайт http://pravo.minjust.gov.ua/, який є головним інформаційним майданчиком проекту.

          Крім того, Президент Петро Порошенко 14 листопада 2017 року підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

          На виконання даного Указу Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права у відповідних сферах через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів. Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені  програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

 

Що українці знають і думають про права людини?  

ПРООН в Україні представило загальнонаціональне дослідження щодо прав людини

 

Як показало нещодавнє загальнонаціональне дослідження щодо дотримання прав людини, 77% українців вважають право на життя найважливішим правом людини. Водночас пріоритетними для більшості українців є право на соціальне забезпечення, право на житло та освіту. Хоча більшість громадян усвідомлюють, що їхні права є природніми та належними від народження, чимало людей не надто активно намагаються їх захищати, а половина опитаних взагалі ніколи не намагалася цього зробити.

        Пропонуємо ознайомитися з окремими ключовими висновками дослідження, які можуть мати практичне застосування:

        Ці дані, висновки та рекомендації будуть використані для створення більш ефективних стратегій і тактик для організації просвітницьких кампаній у галузі прав людини, розробки шкільної і позашкільної програми в галузі прав людини, а також формування підходів та пріоритетів діяльності щодо захисту прав людини за підтримки донорів.

        Опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та Центром інформації про права людини за ініціативою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (Омбудсмана) та підтримане ПРООН в Україні, охопило понад 2 000 респондентів по всій Україні, зокрема, 100-200 представників різних цільових груп, щоб з'ясувати сприйняття та розуміння прав людини в Україні. Основні результати опитування було представлено у Києві 5-6 липня 2017 року. Протягом цих двох днів понад 200 правозахисників, представників держустанов, міжнародних організацій, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації обговорили результати та окреслили напрямки подальших дій.

        Читати повністю тут: Що українці знають і думають про права людини?

        Джерело: ПРООН.

 

                                                                                                                                                                                 Юридичний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області

    Твіт