Як убезпечити себе при загрозі перебоїв електропостачання: корисна пам’ятка доступна для завантаження

clock
27.01.2022 06:49

Для того, щоб важлива інформація завжди була під рукою, відтепер у розділі «Актуально» на головній сторінці порталу www.dsns.gov.ua розміщена пам’ятка з безпеки у разі перебоїв або відключення електропостачання.

Ця інформація буде корисною для людей, які живуть у населених пунктах, де таке явище трапляється переважно через негоду, а також для всіх, хто дбає про безпеку і не хоче, щоб надзвичайна подія негативно впливала на якість життя. Так, здебільшого, причиною аварій на лініях електропередачі стають погодні умови: шквальні пориви вітру призводять до спрацювання систем захисту, через що відбувається відключення об’єктів електричних мереж та порушується електропостачання населених пунктів.

Також погодні умови, про які завжди завчасно попереджають синоптики Українського гідрометцентру, можуть призвести до падіння дерев на лінії електропередач. Як діяти у такому випадку та як запобігти надзвичайним подіям в таких умовах розповідають рятувальники.

Отже, у разі оголошення штормового попередження про сильні пориви вітру (15-20 м/с та більше), необхідно дотримуватись наступних порад:

  • за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті;
  • на вулиці тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередачі, навісних конструкцій будівель, малих архітектурних форм;
  • уникайте перебування поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркуйте поруч із ними автотранспорт.

Також слід дотримуватись правил електробезпеки:

  • не наближайтеся та не торкайтеся обірваних ліній електропередач;
  • не намагайтеся самостійно відновити електропостачання;
  • у разі виявлення обірваного проводу повітряної лінії електропередачі не підходьте до нього ближче ніж на 8 м та повідомте диспетчера обленерго (телефони диспетчерів написані на розподільних щитах, силових шафах, трансформаторних підстанціях).

Рятувальники оперативно реагують на усі виклики, пов'язані із ліквідацією наслідків ускладнення погодних умов і нагадують, що до відновлення електропостачання залучаються бригади обленерго.

Завантажити пам’ятку та поповнити домашню скарбничку корисних знань можна ТУТ

Схожі матеріали